Her Eve Lazım TV Sehpaları

 Her Eve Lazım TV Sehpaları

Her Eve Lazım TV Sehpaları

TV sehpası, size keyifli bir televizyon seyri sunarken aynı zamanda odanızın dekorasyonuna yön veren etkili bir elemandır. Depolama alanları ile evlerdeki dağınık görünümünü engelleyen modeller hayatınızı kolaylaştırır. İşte bu nedenle de modern yaşamın vazgeçilmezi olarak her evin baş köşesinde yerini alır.

Eğer siz de evinizi yeniliyor ya da yepyeni yuvanız için bir TV sehpasına ihtiyaç duyuyorsanız; mobilyanızı uzun yıllar severek kullanabilmeniz için bazı faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. Yapacağınız seçimde ürünün depolama özellikleri, kullanılan malzeme ve boyutları önem taşır. Gözden kaçabilen işin dekorasyon boyutu da sanıldığından çok daha önemlidir. Peki doğru dekorasyon kodları ile uzun yıllar severek kullanacağınız TV sehpasını nasıl seçmelisiniz? İşte o püf noktaları...

TV Sehpası Seçiminde Olmazsa Kriter: Kalite

Yaşam alanlarında kullanılan bir eşyanın uzun ömürlü olmasını kim istemez ki? İşte bunun için de ürünün kalitesi oldukça önemlidir. Seçim yapmadan önce ürünün tasarımında kullanılan malzeme oldukça önem taşır. Televizyonunuzu güvenli bir şekilde yıllarca omuzlayacak TV sehpası için MDF, suntalam ya da ahşap malzeme tercih edebilirsiniz. Ayrıca cam, mermer ya da metal de kaliteyi evinize taşıyacak malzemeler arasındadır.

Dekorasyon Detayları ile TV Sehpası Seçim Rehberi

TV ünitesini ister ofisinizin bekleme salonu, ister oturma odanız, isterseniz de çalışma odanızın bir köşesi için seçiyor olun... Her koşulda yaşam alanlarınızın dekorasyonunu mükemmel şekilde tamamlayacak bu üründe detaylara dikkat etmelisiniz. Yıllarca severek kullanacağınız TV sehpasını seçmenin 2 adımını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

  • Televizyonunuzun boyutu ve odanın büyüklüğü
  • Mevcut oda düzeniniz ve depolama ihtiyaçlarınız

Seçimlerde yaşam alanınızın ölçüleri ile birlikte televizyonunuzun boyutu oldukça önemlidir. Eğer küçük bir oturma odası ya da çalışma odası için ürün seçiyorsanız, minimal modern tasarımları tercih etmeniz ve beyaz ya da krem gibi açık renk modellerden yana bir tercih yapmanız doğru dekorasyon kodu için önemli. Dolapları geniş koyu renk bir ürün odanızın daralmasına neden olacaktır. Yaşam alanınıza uygun fonksiyonel TV sehpalarını seçerken duvara monte, yüzer ünite modellerine de göz atabilirsiniz.

TV boyutunun konsol uzunluğuna oranını dikkate alırken ölçüleri bilmeniz önemli. Genel olarak bir TV sehpası, üzerine yerleştirilen TV'den 4-6 inç daha geniş olmalıdır. Bu, TV alanınızın dengeli ve iyi hizalanmış görünmesine yardımcı olur.

TV ünitesi yüksekliği izleme yüksekliğine göre belirlenmelidir. Televizyonunuzu ister duvara monte edin, ister TV sehpasına yerleştirin, en önemli şey onu göz hizanıza veya biraz altına konumlandırmanızdır. Bu, yorgunluğa ve ağrıya yol açabilecek boynunuzu uzatma sorununu önleyecektir.

TV sehpası seçerken çekmecesi, raf sayısı, yüksekliği ve iyi bir görünüme sahip olması sıralayabileceğimiz başlıca kriterlerdendir. Mevcut oda düzeninizde depolama ihtiyaçlarına ihtiyacınız olabilir. Bu noktada odanızı derleyip toparlayacak bol raf ve dolaplı TV sehpası modellerini gözden geçirebilirsiniz. Kitap okumayı seviyor ya da yaşam alanlarınıza hareket katacak aksesuarlardan hoşlanıyorsanız; bu modeller onları sergilemenizi de sağlayacaktır.

TV sehpası yalnızca televizyonun konulduğu bir yer değildir; aynı zamanda oturma odası deposunu organize etmek için de bir alandır. Bu nedenle, ihtiyaç duyduğunuz depolama alanına bağlı olarak uygun derinliği seçmeniz gerekebilir.

Evinizin Güzelleştirecek Modern TV Sehpası Önerileri

TV sehpaları, basit taban şekillerinden kademeli raflara ve akıcı asimetrik şekillere kadar çeşitli tarzlarda gelir. Mevcut mobilya seçimlerinizle uyumlu bir TV sehpası seçmeniz için evinizin genel tarzını göz önünde bulundurmanız gerekir. Eviniz modern bir dekorasyona sahipse minimalist tasarımlı, net hatlara ve geometrik şekillere sahip bir model tercih edebilirsiniz. Öte yandan ev daha klasik veya rustik bir tarza sahipse kavisli detaylara sahip bir klasik TV sehpası tasarımı tercih edebilirsiniz.

Modern bir TV sehpası tercih ediyorsanız dekoratif aksesuarlarla süsleyebileceğiniz raf detayları olan TV sehpası modellerini değerlendirebilirsiniz. Yaşam alanınızda modern bir görünüm için ahşap ayaklı veya meşe görünümlü tasarımlar ile modern ve şık bir alan oluşturabilirsiniz.

Modern tasarımlarda renkler de size yardımcı olur. Yan ve arka modüllere sahip ürünlerde siyah ve gri tasarımlar modern ürünlerde öne çıkan renkleri oluşturur. Etkileyici bir tasarım için bu renkleri değerlendirebilirsiniz. Modern bir TV sehpası seçiminde renk belirlerken; ne kadar alana sahip olduğunuzu da düşünmelisiniz.Yaşam alanınız dar ve küçük ise odanızı daha geniş göstercek açık renk modellere yönelebilirsiniz.

Kır tasarımını evinize taşıyacak country TV modelleri, dingin ahşap tasarımları ile evinizi ferah gösterecek mobilyalar arasında yerini alır. 90'ların başında hayatımıza giren bu dekorasyon, klasik gibi görünse de modern evlerle de oldukça uyum sağlar. Nostaljik görünümü yaşam alanlarınıza taşıyacak eskitme motifli TV sehpası modellerinin raflarını süsleyeceğiniz çiçekler ya da pastel aksesuarlar ile evinizin atmosferini değiştirmeniz mümkün.

Şık TV Sehpası Modellerini Mondihome Ayrıcalıkları ile Keşfedin

Zevkinizi yansıtırken dekorasyonunuzu tamamlayacak bir TV sehpası arıyorsanız geniş koleksiyonu ile Mondihome size harika alternatifler sunar. Yaşam alanlarınıza tarz katacak ve evinizdeki düzene yön verecek Mondihome'un şık TV sehpası modelleri ile odanızda geçirdiğiniz süreyi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Kullandığı kaliteli malzemeler ile öne çıkan Mondihome, size uzun yıllar keyifli seyir zevki garantisi sunar. Mondihome'un geniş koleksiyonu keşfetmek için, ürünleri hemen incelemeye başlayabilirsiniz.